Ovládajte svoj mobil z počítača

Ovládajte svoj mobil z počítača

Prepojenie mobilu, či tabletu s počítačom môže slúžiť nielen na prenos dát, ale aj napríklad hudby, filmov a fotografií, medzi pamäťou mobilného telefónu a pevným diskom v počítači.

Rad aplikácií sa venuje napríklad správe kontaktov, alebo zálohovanie dát zo smartphonov a tabletov s Androidom a iOS, a najďalej snáď došiel Microsoft s mobilnou verziou operačného systému Windows 10, kedy je, po pripojení smartphonu s Windows 10 Mobile k monitoru, s ním možné pracovať ako s plnohodnotným počítačom.
asiatka s mobilem
V prípade Androidu existuje niekoľko rôznych nástrojov, ako smartphone prepojiť s počítačom a pracovať s jeho obsahom a funkciami.
 
Vysor      Aplikácia Vysor vyžaduje pre prepojenie mobilného telefónu a počítača USB kábel. Potom ale získate prístup prakticky ku všetkým funkciám telefónu, či tabletu a navyše náhľad ich displejov v reálnom čase.
 
AirDroid        Ak Vám vadí USB pripojenie, pre AirDroid postačí, ak sú obidve zariadenia ako mobil alebo tablet a stolný počítač pripojený k rovnakej, napr. domácej sieti. Bez ohľadu na to, či je PC pripojené k Wi-Fi routera bezdrôtovo, či sieťovým káblom. AirDroid navyše funguje priamo v internetovom prehliadači, a teda bez akejkoľvek inštalácie ďalšej aplikácie do počítača. Pre väčšie pohodlie vzdialeného ovládania je možné inštalovať aplikáciu AirDroid dostupnú pre verziu Windows. Hlavná nevýhoda inak výbornej aplikácie spočíva v obmedzenej ponuke funkcií jej bezplatnej verzie. AirDroid Premium si potom môžete kúpiť na základe mesačného, alebo ročného predplatného a získame tak neobmedzenú funkčnosť.
 dívka s mobilem a pc
TeamViewer  Táto aplikácia je vhodná pre všetky dostupné platformy vrátane Android a iOS a slúži pre vzdialenú podporu užívateľov mobilných zariadení. Vzájomné prepojenie počítača a smartphonu, či tabletu je navyše extrémne jednoduché, stačí si len vymeniť unikátny identifikátor mobilného zariadenia. Cez TeamViewer nemožno na diaľku zariadenia priamo ovládať, ale skôr naviesť používateľa pri vzniknutom probléme. Prepojenie funguje bez ohľadu na siete, teda napríklad aj z domáceho počítača s telefónom pripojeným k mobilnému internetu, ktorý sa môže nachádzať prakticky kdekoľvek.