Učte deti zodpovednosti

Učte deti zodpovednosti


Ak sa niečo deti musia naučiť už v útlom veku, tak je to určite pocit zodpovednosti. Niečo také ich ale nenaučíte len tak zo dňa na deň. Je to skutočne celkom problematické, pretože  za ne predsa stále máte zodpovednosť vy. Ako môžete nechať niekoho iného, aby to za vás prebral? Je jasné, že naučiť ich to potrvá oveľa dlhšie, ako by ste si mysleli.

panenka

Nepília vám vaše deti stále uši? Neustále niečo chcú a neustále za niečo plačú. No ak je niečo, čo chcú všetky deti úplne najviac, tak je to určite pes. Psík je sen každého dieťaťa a vôbec sa tomu nečudujeme. Nechceli ste aj vy nejakého psa? Určite áno, veď niektorí z nás po ňom túžia aj v dospelosti. Aj keď sa tomu stále bránite, existuje naozaj veľmi veľa dôvodov, prečo by ste svojmu dieťaťu psa kúpiť mali. A ak nie psa, tak aspoň domáceho miláčika. Chcete vedieť dôvody?

Práve vďaka tomuto naučíte svoje dieťatko zodpovednosti.
Ak sa vaše dieťa nenaučí zodpovednosti, keď sa začne starať o domáce zviera, tak verte tomu, že sa to už nenaučí nikdy. Zviera nie je vec a keď to budete vášmu dieťaťu stále pripomínať, bude vedieť, že to jednoducho platí. Zrazu sa nebude starať len o seba a o svoje potreby. Bude myslieť na to, že musí ísť so svojím psíkom von. Že ho musí nakŕmiť, dať mu vodu, ale ešte ho aj umyť a dať mu potrebný výcvik. Nemôže si povedať, že sa mu nechce. Musí to absolvovať, pretože to znamená, mať zodpovednosť.

děti

Neurobte to za neho. Nechajte ho, nech sa potrápi úplne sám. O tom to predsa celé je.
Ak chcete, aby sa to vaše dieťa naučilo, nepreberajte za neho jeho úlohy. Keď bude vedieť, že presne toto je to, čo musí zvládnuť, pôjde mu to oveľa ľahšie, ako si myslíte. Ak si nie ste istý psom, skúste zajaca alebo menej náročné zviera. Uvidíte však, že len takto sa dieťa naučí, čo to znamená, mať povinnosti. A to je predsa presne to, čo chcete, nemáme pravdu?