V dnešnej dobe si ľudia za tovar , produkt alebo služby zapýtajú viac ako kedysi.

V dnešnej dobe si ľudia za tovar , produkt alebo služby zapýtajú viac ako kedysi.


Len si zoberte že idete do obchodu a chcete si kúpiť domáci produkt a stojí viac ako ten vyrobený v zahraničí. Možno ste si to už všimli a určite ste si povedali dosť . už nebudeme kupovať drahšie keď to môžeme kúpiť lacnejšie v rovnakej kvalite.
Nedá sa kúpiť tovar , produkt alebo služby na ktorú nemáte a nikto Vám zľavu a ani z ceny dole nedá. Musíte  to zaplatiť tak ako si cenu určili.
Idete napríklad ku svojho obľúbeného kaderníctva a ceny tam veľmi dobre poznáte. No jedného dňa zistíte že tam ceny menili a sú dva krát vyššie ako pred tým.
kovové mince
Rozzúri Vás to a poviete si dosť. Už sa nebudeme strihať niekde kde to je drahé. Pôjdete do inej časti mesta a zistite že budova ktorá bola kedy si prázdna , je dnes kaderníctvo. Ceny sú ta výborne tak sa tam ostriháte. Takým to spôsobom sa dá ušetriť peniaze že si nájdete lepšie kaderníctvo alebo hoci čo iné a radšej nakúpite alebo Vám urobia službu tam kde sú ceny lepšie ako u konkurencie.
Podnikatelia by si mali uvedomiť že najdôležitejší je zákazník a potom až cena. No v niektorých prípadoch to neplatí a najprv určia nehoráznu sú a sprostí zákazník musí platiť.
Takto to podobne funguje aj v obchode. Chcete si kúpiť nie čo na jedenie , no zistite že napríklad syr je dráhy . Preto sa idete pozrieť do iného obchodu či ho nenájdete lacnejšie. Aj keď niekedy sa to neplať chodiť kvôli jednej veci do iného obchodu ale lacný tovar ako napríklad syr môže byť málo kedy.
nákupní vozíky
Nejde o to že predávajúci chce na Vás zarobiť aj keď niektorých prípadoch to tak je  , ale oni počítajú aj stým že ho museli vyrobiť , použiť suroviny a tak ďalej , a to je všetko zaradené do jednotlivých produktov. Preto sú niekedy ceny také aké sú a je lepšie keď si počkáte na najbližšiu akciu , alebo ako som už písal pozrite sa aj iných obchodov alebo reťazcoch či ho tam nenájdete lacnejšie.